Kup tanio książkę używaną na sprzedamtanio.eu:
Karol Wojtyła. Wiara, droga, przyjaźń. Wędrówki z przyjaciółmi (1952-1954)


Ilość stron: 135
Rok wydania: 2006
Oprawa: Miękka
Wymiary: (Szer. x Wys. w mm) 277x305

Karol Wojtyła. Wiara, droga, przyjaźń. Wędrówki z przyjaciółmi (1952-1954)

Album zawiera w większości nigdy dotąd niepublikowane zdjęcia z wypraw turystycznych w których uczestniczył ks. Karol Wojtyła w latach 1952-1954. Autorami zdjęć są uczestnicy wypraw: Sługa Boży Jerzy Ciesielski oraz Stanisław Rybicki. Dzięki albumowi możemy przenieść się w klimat wypraw tamtych czasów i zapoznać się z krótkimi wspomnieniami osób, które wraz z "Wujkiem" wędrowali po Beskidach, Pieninach i Bieszczadach oraz uczestniczyli w ich pierwszym wspólnym spływie kajakowym Brdą.

Album został wydany pod patronatem honorowym:

Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego.

Słowo wstępne J.E.Ks.Kard. Stanisława Dziwisza (fragmenty): "Szczerze zachęcam do przyłączenia się i wyruszenia na szlaki, które przed laty przemierzał Ksiądz Karol Wojtyła z grupą młodych ludzi. Niech to nie będzie tylko podróż sentymentalna, lecz niech będzie impulsem - tak dla młodych, jak i ludzi dorosłych, seniorów - by wciąż bardziej być niż mieć i by po prostu piękniej żyć"

Słowo wstępne J.E.Ks.Bpa. Tadeusza Rakoczego (fragmenty): "W tomie tym znajduje się kilkaset zdjęć, w większości nigdzie dotychczas nie publikowanych, i unikatowych dokumentów. Autorzy wiele z nich uratowali od zniszczenia. Ciekawym elementem kompozycyjnym albumu jest dodanie do zdjęć wspomnień Przyjaciół Ojca Świętego, którzy razem z Nim wędrowali górskimi szlakami naszej Ojczyzny, pływali po mazurskich jeziorach, a nade wszystko doznawali wyjątkowego daru obcowania z tym Niezwykłym Człowiekiem."